Карантин стане "чорним лебедем" для Зеленського – соціолог

Пандемію коронавірусу можна назвати "чорним лебедем" для влади Володимира Зеленського. Через карантин багато українців переосмислять як ставлення до влади, так і до життя.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Такою думкою з OBOZREVATEL поділився директор центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук. За його словами, через складну ситуацію в країні українці менше довірятимуть як центральній владі, так і місцевій.

"Судячи з усього, розкривається багато проблем різного рівня. У суспільстві вже назріває соціальна напруженість, і це зазначають зокрема і психологи. Людям не можна довго перебувати у стресовій ситуації і це позначається. Безумовно, змінюватиметься ставлення до життя, влади", – наголосив соціолог.

Карантин стане "чорним лебедем" для Зеленського – соціолог

Зараз багато дослідницьких центрів не можуть фізично проводити соцопитування, але Дмитро Дмитрук просить звернути увагу на фінансовий стан українців. Очевидно, що за останні 10 років співвітчизники стали біднішими і після пандемії коронавірусу їхній стан кращим вже точно не буде.

"У 2009 році наша компанія проводила дослідження й ми ставили запитання – скільки українець може прожити на особистих заощадженнях? Тоді середня відповідь була приблизно 2 місяці. Днями колеги опублікували аналогічне опитування, де більшість українців можуть так прожити 3-4 тижні, місяць. Це показує, що через війну на Донбасі, соціальні проблеми та все інше люди стали біднішими", – сказав Дмитрук.

Йдеться про дослідження компанії Gradus. З’ясувалося, що в умовах жорсткого карантину у 57% українців заощаджень вистачить на 4 тижні чи навіть менше. Зокрема, близько 15% зможуть протриматися чотири тижні, близько 17% опитаних – два тижні. Майже 7% сказали, що їхніх заощаджень вистачить на кілька днів і менше.

Ще 16% заявили, що зможуть так прожити 1-2 місяці. А від трьох місяців до півроку в умовах жорсткого карантину зможуть витримати фінансово тільки 7,5% українців.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • В Україні можуть втратити роботу від 170 до 500 тисяч осіб – внаслідок економічної кризи, викликаної пандемією. Такий прогноз дав ексміністр економіки Тимофій Милованов.


  • Внаслідок пандемії в Україні курс долара може злетіти до 30-35 грн/$, а ВВП – впасти на 4-9%. При цьому обвал економіки може бути настільки сильним, що криза 2009 року здасться одним із найкращих сценаріїв.


  • Авіаційну галузь України без негайної допомоги держави очікує банкрутство, оскільки вона не зможе самостійно оговтатися від збитків, яких зазнала внаслідок пандемії. Втрати лише за перший квартал 2020 року оцінили в 10-15 млрд гривень.


Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "Карантин в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/tse-chornij-lebid-sotsiolog-rozpoviv-pro-naslidki-koronavirusu-dlya-komandi-zelenskogo.htm”