"Біль про права моряків" не буде ратифіковано в Україні найближчим часом - Тетяна Плачкова

Конвенція 2006 року про працю в морському судноплавстві не буде ратифікована в Україні найближчим часом.

Об этом сообщает Сити невс


Про це в Facebook повідомила народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Тетяна Плачкова, посилаючись на відповідь на її депутатське звернення до президента України.


"Найближчим часом Конвенція 2006 року про працю в морському судноплавстві ратифікована не буде! Президент не внесе в Раду законопроект про ратифікацію через те, що Морська адміністрація підготувала проект, який передбачає виборче, а не повне застосування Конвенції. Так написано у відповіді глави держави на мій депутатський запит", — розповіла парламентарій.Виходячи з тексту відповіді, саме помилка Морської адміністрації стала причиною повернення проекту на доопрацювання, пояснила нардеп.


"Судячи з усього, Морська адміністрація у всіх сферах прагне ігнорувати вимоги міжнародних морських конвенцій та угод", — резюмувала Тетяна Плачкова.


Конвенція про працю в морському судноплавстві, яка фактично встановлює мінімальні міжнародні стандарти для істотної зміни умов роботи і побуту моряків, була прийнята 97 країнами ще в 2006, але Україна до цього списку не увійшла до сих пір. У вересні 2020 розроблені Держслужбою морського і річкового транспорту України пропозиції щодо ратифікації Конвенції (з поправками) були спрямовані до Офісу президента.


5 лютого 2021 Верховна Рада підтримала депутатський запит нардепа від ОП-ЗЖ Тетяни Плачкової до президента України щодо активізації зусиль для ратифікації Конвенції.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2021-03-01/bill-o-pravah-moryakov-ne-budet-ratifitsirovan-v-ukraine-v-blijayshee-vremya---tatyana-plachkova/224435”